Cidar Makyajı Sihri: Duvarlarınızı Püskürterek Boyamak yürekin Kapsamlı Bir Kılavuz

Hiç duvarlarınıza denetlemep "orada bulundum, şunu gördüm" sanckaloriı hissettiniz mi? Ihtimal modası geçmiş bir cidar kağıdına, gevşek bir boya rengine sahipler evet da sadece yenilenmeye gereksinimlerı var. Bundan sonra endişelenmeyin! Duvarlarınızı sprey boyayla boyamak, düzınıza yeni bir soluk getirmenin devirtürücü ve bütçe dostu bir yolunu sunar. Bu kapsamlı kılavuz, eksiksiz boyayı seçmek ve çaldatmaışma alanınızı hazırlamaktan haza bir yüzey elde etmeye kadar, duvarları sprey boyayla boyama üzerine bilmeniz müstelzim her şeyi kapsar.

Kanvası Farz etmek: Sevap Boyayı Seçmek

İç ve Dış: İç mekan duvarları için özel olarak tasarlanmış boyayı tercih edin. Dış cephe boyası, kapalı alanlarda zararlı olabilecek uçucu uzvi dahişikler (VOC'ler) muhtevaerir.
şümul: Popüler seçenekler arasında süssüz (kusurları gizlemek için idealdir), yumurta kabuğu (uçuk bir cila sunar), saten (yıkanabilirliği belli belirsiz bir parlaklıkla dengeler) ve yarı ışıl (son kerte dayanıklı ve silinebilir, fakat kusurları vurgulayabilir) bulunur.
Renk: Oda büyüklüğü, saf ışık ve maksut derun hali kabil faktörleri göz önünde bulundurun. Daha belirgin renkler havadar bir his yaratırken, henüz çatal yürekli tonlar dramatiklik katabilir. Boya örnekleriyle denemeler yapmaktan korkmayın!
Cephaneliğinizi Dercetmek: Bel kemiği Araçlar ve Malzemeler

Damla Bezler: Zeminlerinizi ve mobilyalarınızı damlama bezleri yahut plastik örtülerle boya sıçramalarına karşı koruyun.
Ressam Bandı: Ressam bandıyla boya çizgilerini ve kenarlarını incitici bir şekilde tanımlayın. Bandı çıailerken boyanın soyulmasını önlemek için hassas yüzeyler yürekin özel olarak tasarlanmış bir tür seçin.
Asayiş Gözlükleri ve Peçe: Gözlerinizi ve teneffüs sisteminizi boya dumanından ve toz parçelemklarından koruyun.
Zımpara Kağıdı (İsteğe bentlı): Pürüzsüz bir yüzey elde buyurmak midein mevcut duvarları yumuşakçe zımparalayarak kusurları giderin.
Bekâret Malzemeleri: Boyamadan önce duvarları arıtmak kucakin çaput, sünger ve bir kova sabunlu ab toplayın.
Boya Rulosu ve Tepsisi (İsteğe ilgilı): Odak noktası sprey pentür olsa da, köşelere dayamak ve ıvır zıvır alanlara rötuş tutmak dâhilin elinizde bir rulo ve sini bulundurmak faydalı kabil.
Boya Püskürtücü: Uygun değer denetçi ve asgari aşırı püskürtme bâtınin faziletli kaliteli bir HVLP (Yüksek Hacimli, Sakıt Basınçlı) püskürtme makinesi seçin. Yalnızca ufak tefek bir projeniz varsa püskürtücü kiralamayı düşünün.
Savaş Düzlükını Hazırlamak: Duvarlarınızı Boyaya Hazırlamak

Odayı Temizleyin: Harbi bir çaldatmaışma vadiı tevlit etmek sinein mobilyaları ve engel fenerlarını çıakıl.
Her Şeyi Örtün: Zeminleri ve mobilyaları damla bezlerle inceden inceye örtün.
Tasfiye Süresi: Tozu, kiri ve örümcek ağlarını çalmak sinein duvarları sabunlu suyla yıkayın. Boyamadan önce duvarların baştan sona kurumasını bekleyin.
Yamalama (İsteğe sargılı): Tüm çatlakları, delikleri yahut kusurları macunla doldurun ve kuruduktan sonra pürüzsüz bir şekilde zımparalayın.
Muharebeye Hazırlanmak: Sprey Boyama Teknikleri

İyice Çalkalayın: Kullanmadan önce daim boya kutusunu en azca dü zaman kuvvetlice çalkalayın.
Ara Önemlidir: Optimum denetleme ve bedel tazammun yerı ciğerin sprey kutusunu örek yüzeyinden 12-18 inç uzakta tutun.
Mıhlı Vuruşlar: Damlamaları ve kaytaban uygulamayı önlemek derunin tutarlı bir hızda uzun, süpürme vuruşları kullanın. Tam şümul çıkarmak bağırsakin her vuruşu rahatçe üst üste getirin.
Çoklu Katlar: En iyi meyveları elde eylemek midein, takkadak bir küme katman halinde yufka boya katları uygulayın. Bir sonrakini uygulamadan önce her acımasızn büsbütün kurumasını bekleyin.
Köşelere Nazarıitibar Edin: Köşelere göndermek ve düzeltmek midein bir fırça veya ressamın açılı püskürtme aparatını kullanın.
Sanatta Ustalaşmak: Mükemmellik Bir Son İşlem İçin Hevesli İpuçları

Tenvir Anahtardır: Pürüzsüz ve sprey boya duvar eşit bir yüzey elde etmek karınin yavuz tenvir şarttır. Çallıkışma vadiınızı aydınlatmak karınin perdeleri açın veya çtuzakışma ışıklarını kullanın.
Taksimmler halinde çtuzakışın: Damlamayı önlemek ve tay şümul getirmek muhtevain pentür aksiyonlemini bölümler halinde binan.
Henüz Az Elan Fazladır: Damlama yahut akmaya illet olabilecek hiçbir bir lakırtıın karşı adına yekten bir küme enikonu büküm uygulamak elan iyidir.
Mola Verin: Yorgunluğu önlemek ve püskürtme sırasında çakılı bir etki tedarik etmek sinein mola verin.
Izah: Boyanın bantla bile soyulmasını önlemek için boya hala yeğni ıslakken boyacı bandını yavaşça soyun.
Cenktan Sonrasında: Nezafet ve Rötuşlar

Tasfiye: Boya hala ıslakken, döşeme yahut dünya üzerindeki sıçramaları yahut damlamaları nemli bir bezle temizleyin. Boya kutularını ve kullanılmış malzemeleri yöresel düzenlemelere isabetli olarak mesul bir şekilde atın.
Rötuşlar (İsteğe Ilgilı): Boya ağız ağıza kuruduktan sonra, ufak tefek kusurları ıvır zıvır bir fırçhale giderin.
Mebdemimaritınızı Arkalamak: Duvarlarınızın Taze Görünmesini Getirmek

Hakikat Havalandırma: Dumanların dağılmasını temin etmek muhtevain pentür esnasında ve sonrasında elverişli havalandırma katkısızlayın.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Cidar Makyajı Sihri: Duvarlarınızı Püskürterek Boyamak yürekin Kapsamlı Bir Kılavuz”

Leave a Reply

Gravatar